Silne emocje mogą sprzyjać zakochaniu

Czy łatwiej o zakochanie, gdy doświadczamy silnych emocji? Światło na to zagadnienie rzuca słynny eksperyment Duttona&Arona, który przeprowadzono na dwóch mostach w Kanadzie.

Eksperyment przeprowadzono w 1974 roku. W badaniu wzięli udział mężczyźni w wieku od 18 do 35 lat. Podzielono ich na dwie grupy. Pierwsza miała przejść przez szeroki i stabilny most, łączący brzegi płytkiego strumyka. Druga grupa miała do pokonania chybotliwą i wąską, drewnianą kładkę, mającą długość blisko 140 metrów i wiszącą 70 metrów nad lustrem wody rzeki Capilano.

Na moście stała atrakcyjna kobieta

Obie grupy w trakcie przeprawy spotykały na swojej drodze atrakcyjną kobietę, która przedstawiała się jako uczestniczka zajęć psychologii, przygotowująca pracę na temat wpływu, jaki wywiera na ludzi widziany krajobraz. Na koniec rozmowy mężczyźni słyszeli, że jeśli chcą dowiedzieć się więcej, mogą do niej zadzwonić na podany numer telefonu. Czy emocje wywowałały zakochanie?

Co się okazało? Zdecydowanie częściej dzwonili panowie, którzy spotkali dziewczynę na chybotliwym moście Wydaje się więc, że pod wpływem strachu męskie serca były bardziej podatne na strzał Amora.

EK

Może zainteresuje Cię również:

Miłość nie tylko od święta. Jak ją celebrować na co dzień?

Czy miłość od pierwszego wejrzenia istnieje? Biologia nie pozostawia wątpliwośc

Afrodyzjaki: co jeść w Walentynki, by wprawić się w romantyczny nastrój?

Chcesz udostępnić nasz artykuł ?

Wystarczy, że podasz źródło: szczesliwie.pl